ترجمه روان مقاله انگلیسی مدیریت سهامداران: چگونه سهامداران بر تصمیمات شرکتها تاثیر میگذارند

مطالب دیگر:
📗گزارش كارآموزی موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال بذر كرج📗گزارش کارآموزی امور مالی در شرکت توزیع نیروی برق مشهد📗گزارش کارآموزی پتروشیمی اراك در یك نگاه📗گزارش کاراموزی ترانسفورماتور قدرت گازی GIS،ایمنی در انتقال📗گزارش کارآموزی حسابداری 3 کارو دانش📗گزارش کارآموزی تصفیه پسابهای صنعتی📗گزارش کارآموزی خدمات حسابداری شرکت📗گزارش کارآموزی خیریه حضرت ابوالفضل (ع)📗گزارش کارآموزی در ایستگاه هواشناسی اقدسیه و سازمان هواشناسی📗گزارش کارآموزی رنگ،كارخانه رنگ پودی سمند آرا📗گزارش کارآموزی سالن دستگاه مرکز تلفن خاتم الانبیاء📗گزارش کارآموزی در محل احداث پارک ناز📗گزارش کارآموزی در تصفیه خانه جدید همدان📗گزارش کارآموزی شرکت لوله گستر اراک(سهامی خاص)📗گزارش کارآموزی شركت مكاترونیك ژاو📗گزارش کاراموزی كارخانه فراورده های لبنی استان قدس رضوی📗گزارش کارآموزی کارخانه کمپوت و کنسرو رضوی📗گزارش کارآموزی مدیریت کارعملی در آموزشگاه📗گزارش کارآموزی خاك برداری،اجرای فنداسیون،نصب صفحات زیر ستون،ساخت تیر و ستون از ورق📗گزارش کاراموزی آزمایش كنترل كیفیت مواد نفتی📗گزارش کارآموزی اسكلت بتنی و سقف از جنس تیرچه بلوك📗گزارش كاراموزی آزمایشگاه الكترونیك 1📗گزارش کارآموزی بررسی جامع اسانسگیری📗گزارش کارآموزی آموزش كارخانجات نساجی خوی📗گزارش کاراموزی آموزش كارخانه نساجی نیكو باف ساوه
مدیریت سهامداران,تصمیمات شرکتها|40216366|uhl
یکی از برترین فایل های قابل دانلود با عنوان ترجمه روان مقاله انگلیسی مدیریت سهامداران: چگونه سهامداران بر تصمیمات شرکتها تاثیر میگذارندآماده دریافت می باشد .

ترجمه روان مقاله انگلیسی

عنوان: مدیریت سهامداران: چگونه سهامداران بر تصمیمات شرکتها تاثیر میگذارند.

مقدمه
مطابق نظر برادران لیمن، در قرن هجدهم 11 بحران بانکی، در طول قرن نوزدهم 18 تا و در نهایت در قرن بیستم 33 تا بحران مالی دیده میشود [1]. برون یابی این تجربه ها نشان می دهد که بحران مالی در سال 2008 می تواند اولین بحران از 60 بحرانِ قرن بیست و یکم باشد. آیا مضحک نیست؟ به نظر می رسد هر چه تعداد بحران بیشتر باشد، دانش کمتری در مقابله با آنها خواهیم داشت. با تأمل در پدیده های تکراری بحرانهای مالی، پیتر سنگه(2008) بیان کرد:


همه ما با حباب مالی آشنا هستیم، استعاره ای که توسط مورخان اقتصادی برای درک معمای تکرار شوندگی ارائه شد: چگونه این بحران مالی و فروپاشی رخ می دهد و دوباره تکرار میشود، و باعث میشود مردم زیرک و باهوش اشتباه کنند؟

پاسخ این است که در طول یک دوره توسعه، دو توسعه موازی واقعی اثر میگذارند، یکی در داخل حباب و یکی در خارج ان. برای کسانی که در آن زندگی می کنند، این دو مساله به یک اندازه واقعی است. اما با رشد بیشترِ حباب ، مردم بیشتری به باور و درک قدرتمند آن کشیده میشوند. در نهایت، افرادِ داخل حباب با این واقعیت روبرو میشوند که آنها رسماً نمی توانند منظورِ افرادِ خارج حباب را درک کنند.

اگر این دیدگاه درست باشد، سنگه به یک مسئله مدیریتی مهم اشاره میکند: چگونه دیدگاه کلی افراد داخل و خارج حباب تنظیم میشود؟ ایرلند یک پاسخ قانونی به این سوال پیدا کرده است. در مبارزه با اثرات بحران مالی سال 2007، این کشور طرح پشتیبانی مالی موسسات اعتباری را در سال 2008 تصویب کرد. در بخش 32 طرح بیان میکند که:

به منظور ترویج منافع عمومی، یک نهاد تحت پوشش زیر نظر مدیریت وزیر، برای منصوب کردن حداقل یک اما نه بیشتر از دو تا مدیر غیر اجرایی در هیئت مدیره خود را تایید شده توسط وزیر در طول دوره تضمین، باید گام های منطقی بردارد. نهاد تحت پوشش باید به آن مدیران غیراجرایی پاداش دهد. همچنین وزیر حق انتخاب افرادی برای نظارت تمام جلسات پاداش، حسابرسی، کمیته اعتباری و ریسک یک نهاد تحت پوشش را دارد. چنین ناظران حق حضور در تمام جلسات را دارند و به مقالات لازم کمیته و دیگر اطلاعات مربوطه دسترسی دارند.

این اصطلاح "مدیران منافع عمومی" از خارج حباب به داخل نشات گرفته و با چالش هماهنگی مداوم جهان بینی افراد داخل و خارج روبرو است. مدیران منافع عمومی یکی از راه های مدیریت سهامداران است که اجازه می دهد سهامداران خارجی به تصمیم گیری شرکت ها به منظور جلوگیری از بروز بحران های آتی دسترسی داشته باشند. این مقاله به فرای ساز و کارهای قانونی نگاه میکند و مکانیسم های داوطلبانه­ی شرکتها در مدیریت سهامداران را بررسی میکند.

در حالی که تحقیقات اهمیت مشارکت ذینفعان در تصمیم گیری شرکت ها را در نظر گرفته اند (Sutton 1993; Turnbull 1994; Bird 2001; White 2006 2009) ، به غیر از شواهد داستان گونه (Lewis 2000; Mirvis and Googins 2006)، هیچ تحقیق تجربی در مورد چگونگی دخالت ذینفعان در سطح شرکت ها انجام نشده است. بنابراین، مساله مهمی که ما با نگاه کردن به مکانیزم داوطلبانه مدیریت سهامداران به آن میپردازیم عبارت است از: چگونه سهامداران بر تصمیم گیری شرکت ها و کمک به تنظیم دیدگاه افراد داخل و خارج از سازمان تاثیر میگذارند؟


این مقاله در چهار فصل تنظیم شده است. اول، ما مبانی نظری مدیریت شرکتی و نظریه سهامدار را ارائه میکنیم. دوم، ما روش بررسى و نتایج تجربی را ارائه میکنیم. سوم، ما نتایج را بحث میکنیم. در نهایت، مقاله را با یک نتیجه گیری مختصر به پایان میرسانیم.